Gítánanda jógaJóga kultury starých mudrců

Dovolte mi, abych vás pozvala na lekci Gítananda jógy. Jedná se o klasickou hodinu jógy, kterou žáci svámího Gítanandy nazvali Gítananda jógou ve snaze uchovat čistotu této cesty a zřetelně označit tento systém jógy a spojit jej se jménem tohoto mistra. V Gítananda józe se ásany necvičí jen jako fyzická cvičení  s cílem protáhnout zkrácené svalstvo, posílit ochablé a rozhýbat klouby. Ásana se skutečně stává ásanou až v okamžiku, kdy je prováděna s plnou pozorností a s vědomým dechem. Praktikováním Gítananda jógy  dosáhneme lehkosti a síly při současné pružnosti, rezistenci a zdraví celého těla.

Budeme se věnovat

  • průvodním cvikům, jež nám následně umožní správný vstup do jógových pozic (ásán), Asány jsou poté praktikovány pomalu s plnou pozorností a vědomým dechem. Naučíme se různé druhy pozdravů slunci.
  • přípravným technikám pránájámy (hathénám, prána mudrám a dechovým krijím) pro dosažení dechové kondice využitelné pro samotné tradiční techniky pránájámy
  • práci s dechem a energií (pránájámě)
  • technikám práthajáry neboli ztišení, zklidnění a zjemnění našich smyslů
  • relaxačním technikám

Hodiny mají vždy určité zaměření, které se dozvíte předem na facebooku (uvolňování emočního napětí, antistresová sestava, orgánová sestava atd.). Cvičení je vhodné i pro úplné začátečníky a seniory.

Lektor: Katka Podlešáková

ÚT 17:45-18:45

Kontakt: 776350277, doyoga@seznam.cz

http://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/08/gitanandajoga.jpghttp://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/08/gitanandajoga-150x150.jpgcvLekcegítananda jóga,jógaJóga kultury starých mudrců Dovolte mi, abych vás pozvala na lekci Gítananda jógy. Jedná se o klasickou hodinu jógy, kterou žáci svámího Gítanandy nazvali Gítananda jógou ve snaze uchovat čistotu této cesty a zřetelně označit tento systém jógy a spojit jej se jménem tohoto mistra. V Gítananda józe se ásany...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy