fyzioterapeutka, lektorka jógy, tance a reflexní terapie

Jitka MelicharováMým oborem je funkční fyzioterapie, kdy se chybné pohybové vzory postupně nahrazují funkčními,  zapojují se správné svaly a pohyb je pak plynulejší, příjemnější a šetří naší energii. Lépe se nám sedí, stojí a pohybuje a býváme šťastnější. Prostřednictvím jógy a tance jdeme ještě dále…sami k době a pak ven…můžeme se tak vzájemně vědoměji sdílet, přijímat a rozvíjet. A když se tělu nechce, je unavené nebo choří, využívám reflexní terapii plosky nohy, měkké míčkové masáže, hlas a dech… a uvědomím si, že za vším stojí síla a schopnost milovat.

Mé setkání se současným a scénickým tancem – Contemporary dance, bylo nejprve v pozici diváka, prostřednictvím festivalu Tanec Praha více než před 20 lety v pražském divadle Ponec. Vyhledávala jsem pak lekce s podobným zaměřením, kde jsem mohla uplatnit své dovednosti z baletu a sportovní gymnastiky a dát průchod tanečnímu vyjádření. V průběhu let jsem absolvovala různé odborné kurzy se zaměřením na funkční léčbu odstraňující chybné pohybové vzory včetně kurzu taneční terapie pro fyzioterapeuty v Dobřichovicích.

Když jsem v roce 2009 navštívila seminář s taneční terapeutkou a lektorkou Renou Milgrom, věděla jsem, že tohle směřování se mě bytostně týká. Rena je mojí učitelkou a učí ve svém studiu v Praze i ve světě techniku Labanovy analýzy pohybu (R. Laban je jedním ze zakladatelů moderního tance z první poloviny 20. století). Je to proces rozvíjení vědomí těla a mysli, uvědomování si svých limitů a možnosti změny.

Setkala jsem se díky tanci s dalšími výbornými lektory, kupříkladu Aničku Línovou, u které jsem absolvovala kurz Body Mind Centering, Zdenku Braunovou na několika lekcích kontaktní improvizace, tanečního pedagoga Jiřího Lossla na tanečně dramatickém pobytu. Ve svých lekcích tance využívám uvedené poznatky, relaxaci i prvky z jógy.

Srdečně Vás zvu na své lekce.

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/07/Jitka_Melicharova_nahled.pnghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/07/Jitka_Melicharova_nahled-150x150.pngcvLektořijóga,tanecfyzioterapeutka, lektorka jógy, tance a reflexní terapie Mým oborem je funkční fyzioterapie, kdy se chybné pohybové vzory postupně nahrazují funkčními,  zapojují se správné svaly a pohyb je pak plynulejší, příjemnější a šetří naší energii. Lépe se nám sedí, stojí a pohybuje a býváme šťastnější. Prostřednictvím jógy a tance jdeme ještě dále...sami...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy