Léčivé zpívání„Poznej tajemství zvuku a poznáš tajemství vesmíru.“ (tibetské rčení)

indické mantry, etnické písně…
pro zdraví, sílu, hojnost a vyrovnanost…
hlasové techniky pro životní pohodu…

s doprovodem kytary, džembe a šamanských bubnů

S sebou pohodlné oblečení a hlas…
taburetky a deky  jsou k dispozici, též voda, čaj…

Čas: Pátek 18:30 –  20:00
Poplatek: 100 Kč / osoba

Prosíme o nahlášení účasti – zde

Na setkání se těší Katka a Tomáš Pokorní

bubny

Bubnování je nezbytné pro většinu kultur. Kultura, která nemá buben, se považuje za ohroženou, protože ztratila kontakt se srdečním rytmem země. Bubeník udává rytmus pro ostatní hudebníky a tanečníky a drží ten puls nebo tlukot, který nás povzbuzuje. Kultury po celém světě udržovaly svou společnost prostřednictvím bubnů pohromadě. Bubnování uzdravuje tělo. Funguje na hluboké emocionální úrovni, propojuje nás se zemí a s naší komunitou. Je to zřejmě první hudební nástroj, na který kdy lidé hráli.
(Jere Truer –  básník, hudebník, vypravěč příběhů)

šamanský buben

V rukou šamana má šamanský buben své posvátné poslání, jeho prostřednictvím se šaman dostává do transu a na cestu do jiných realit, kde získává potřebné informace (princip šamanského léčení).
V rukou muzikoterapeuta je šamanský buben zdrojem léčivých vibrací, které působí na všechny úrovně člověka a monotónní rytmus synchronizuje činnost mozkových hemisfér, čímž navozuje stav rovnováhy.
Jako mocný terapeutický prostředek vnímáme použití šamanského bubnu v kombinaci s intuitivním zpěvem. Mnoho lidí si touto cestou má možnost uvolnit bloky typu „neumím zpívat“ nebo tzv. stažené hrdlo.

africký buben djembe

je charakteristickým hudebním nástrojem západní Afriky. Jeho tělo je vyrobeno z kmene tropického stromu známého jako mahagon. Je ručně vydlabané z jednoho kusu dřeva a kvalita této ruční práce má významný vliv na jeho zvuk.
Djembe se potahuje kozí kůží a lze ji v případě poškození vyměnit. Míra vypnutí kůže má, podobně jako dřevo, vliv na zvuk bubnu. Na djembe se hraje dlaněmi a prsty.

zpěv

Hlas je naše vizitka, náš zvukový „podpis“.
Jeho používání má obrovský léčivý a harmonizující potenciál pro celé tělo i mysl. A to i v případě zpívání jednoduchých slabik či pouze samohlásek. Hlas je nejlepší hudební nástroj a zpěv je prostou a přirozenou cestou, jak uvolnit uvězněné emoce.

Zpěv je jedna z nejstarších forem komunikace a písně vždy byly nedílnou součástí všech tradičních kultur. Moderní doba s sebou ovšem k naší škodě přinesla v této oblasti změny – zpěv se stal jistou výsadou a specializací: zpívá pouze interpret a ostatní poslouchají. Kdežto v tradičních společnostech byla píseň určena pro každého, zpívali všichni.
Je čas osvobodit svůj hlas a začít zase zpívat. Nejlépe ve skupině, což mnohonásobně posiluje pozitivní účinky zpěvu a kde dochází k odbourání bariér a ke vzájemnému propojení a léčení.

mantry

Mantry jsou písně, které ochraňují, uklidňují, osvobozují, zbavují strachu, uzdravují tělo i mysl. Jsou většinou spojením hlásek nebo slov, které mají pozitivní vibrace.

Jejich terapeutický účinek spočívá v častém opakování, kdy je po jisté době utlumena aktivita racionální mysli a díky použití archaického posvátného jazyka (např. sanskrtu, latiny…), v kterém je mantra odříkávána či zpívána, se přestáváme zabývat slovy a jejich významem a dostáváme se tzv. za hodnotící mysl.
Mantry na setkáních zpíváme za doprovodu kytary a bubnů.

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/09/lecive_zpivani_nahled.jpghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/09/lecive_zpivani_nahled-150x150.jpgcvAkceléčivé zpívání„Poznej tajemství zvuku a poznáš tajemství vesmíru.“ (tibetské rčení) indické mantry, etnické písně… pro zdraví, sílu, hojnost a vyrovnanost… hlasové techniky pro životní pohodu… s doprovodem kytary, džembe a šamanských bubnů S sebou pohodlné oblečení a hlas… taburetky a deky  jsou k dispozici, též voda, čaj… Čas: Pátek 18:30 –  20:00 Poplatek: 100 Kč / osoba Prosíme o nahlášení...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy