Dušan KvapilHistorie a současnost mého cvičení

I. období „objevování“

V roce 1997 jsem ze zvědavosti „co to vlastně to tajči je“ absolvoval kurz tajči 24 forem pod vedením Jiřiny Vepřekové v Olomouci. Po roce cvičení (lépe stálého opakování) pod vedením kvalitní lektorky jsme nebyli schopni se naučit tak jednoduchou sestavu, protože ne všichni berou cvičení stejně vážně. Proto odcházím v roce 1998 na pět let do Olomouckého Taiji klubu Marcela Adamce.

II. období „hledání“

Spokojen s kolektivem zkouším další tajči kroky r. 2000 – J. Turneber – studium 42 forem, meč 32 forem, leč soutěžní zaměření, zvláště každoroční úprava forem, nejsou tím pravým, co hledám. Rok 2001 – Zhai Hong Yin – Yang styl 88 forem, Taijiquan Sedm hvězd, ani čínský mistr, snad pro jazykovou bariéru a nedostupnost, nenaplňuje mé představy rozvoje.

III. období „nalezení“

V kruzích bojových umění existuje rčení „žák po tři léta hledá svého mistra“. Trvá mi to čtyři roky, ale za to jsem absolutně spokojen. V roce 2002 zakotvuji v brněnské škole Zdeňka Kurfürsta – Taijiquan rodiny Yang (od r. 2003).

IV. období „potřeba učit (se)“

Po roce cvičení tajči jsem měl méně pochybností než po deseti letech. Snad proto jsem začal (asi po třech letech) pomáhat jako instruktor. Další potřebou bylo dělat věci po svém, a tak jsem na popud některých žádostivých začal učit tajči 24 forem (tito hecíři nevydrželi ani měsíc – já ano:). Dnes zkouším, zda to co cvičím, může nadchnout a pomoci i druhým.

Pro dobrý pocit nikomu neublížit jsem absolvoval kurz Instruktor zdravotní tělesné výchovy (Sportovní kurzy.cz).

Krédo:

Mít dost sil věci uskutečnit, pokud to jde

Mít dost sil věci nechat být, pokud to nejde jinak

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/04/Dusan.pnghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/04/Dusan-150x150.pngcvLektořichi kung,tai chi,tao yogaHistorie a současnost mého cvičení I. období 'objevování' V roce 1997 jsem ze zvědavosti 'co to vlastně to tajči je' absolvoval kurz tajči 24 forem pod vedením Jiřiny Vepřekové v Olomouci. Po roce cvičení (lépe stálého opakování) pod vedením kvalitní lektorky jsme nebyli schopni se naučit tak jednoduchou sestavu, protože ne...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy