V životě snad každého člověka se někdy objeví všemožné existenční filozofické otázky. V době rozhodování kam na vysokou školu ke mně přišel impuls, že by mi s tím mohla pomoci fyzika. Potom, již v rámci studia, jsme jako studenti měli kurz obecné filozofie, na které jsem se poprvé seznamil blíž s východní myšlenkou lidstva, a to mě poněkud zaujalo. Začal jsem číst různé knihy, a seznamovat se s tím blíže. Současně jsem začal chodit na kurz Wing Chun, kde nám nechyběly časté filozofické dialogy s vyučujícím, za což jsem mu velice vděčný. Tímto ve mně vzbudil další zájem a pohled na věc, že cvičení není jenom o těle, ale může být i cestou sebepoznání. Až v roce 2014 ke mně přišla první zkušenost s jógou, kdy mě pozvala dobrá kamarádka do letního jógového campu na Ukrajině. Tehdy jsem pochopil, že mi sedí nejvíc, jak fyzicky, tak i řekněme, duchem.  

Později jsem měl to štěstí navštívit v rámci cestování po Čině i Tibetský okruh, kde jsem se seznámil blíže s tibetským buddhismem, a od té doby mě také provází.

Až po letech periodické osobní praxe, jsem se rozhodl k absolvování kurzu pro vyučující jógy v Rusku. V první fázi pro sebe, abych se o ní dozvěděl více. Ke vlastnímu údivu, mi studium fyziky hodně pomohlo v pochopení a systematizaci veškerých znalosti, které jsem tam obdržel, a pomáhá mi tak i dodnes.

Až potom jsem si uvědomil, že získané znalosti chci také předávat dál, a že mě to velice naplňuje, zejména když jsem několikrát vedl jógovou praxi pro kamarády v parku. 

Na lekcích, jakožto i v osobní praxi primárně rád cvičím hatha jógu, v kombinacích s vinjasou a dynamickými variantami známých jógových ásan. Nemůžu konstatovat, že jsem příznivcem nějakého konkrétního stylu jógy, spíše věřím svému nitru a snažím se ho uchopit tak, kam mě zrovna chce navést. Zároveň vnímám skupinu lidí, se kterými zrovna jsem, jejích potřeby, a to mě vede k vyvážené praxi pro všechny. Největší radostí pro mě je vidět, jak si lidé po lekci odnášejí určitý klid, propojenost mysli a těla, což se snažím nabídnout.

Gleb

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2021/11/Joga_S_Glebem_Foto-2-953x1024.jpghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2021/11/Joga_S_Glebem_Foto-2-150x150.jpgcvLektořiV životě snad každého člověka se někdy objeví všemožné existenční filozofické otázky. V době rozhodování kam na vysokou školu ke mně přišel impuls, že by mi s tím mohla pomoci fyzika. Potom, již v rámci studia, jsme jako studenti měli kurz obecné filozofie, na které jsem se poprvé seznamil blíž s východní myšlenkou lidstva, a to mě...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy