jógová a energetizující cvičení pro fyzickou a duševní vitalitu

Síla jógyJÓGA v dnešní době nabízí pestrou škálu stylů a názvů. Nechci své zájemce mást dalším stylem jógy. Pojem Síla jógy vznikl z čistě osobního pohledu na jógu a její přínos. Jóga je pro mě jedna. To, co jsem se naučila z různých stylů a přístupů od mnoha učitelů,  předávám. Více o mé cestě jógou a  přístupu, ze kterého na lekcích vycházím, se můžete dočíst v profilu.

Po 17:25 – vinyasa jóga

9.1.-27.3.2023 (jeden týden cvičení odpadne a není započítáno v ceně, včas vás upozorním)
Cena: 2200 Kč /11 lekcí

Lekce je vhodná pro již nějakou dobu praktikující, není vhodná pro úplné začátečníky. Součástí jsou nová rozšiřující cvičení a pozice.

Út 17:15 – jin jóga / jógovna „Dandelion“ Pohořany

10.1.-28.3.2023 (jeden týden cvičení odpadne a není započítáno v ceně, včas vás upozorním)
Cena: 2200 Kč /11 lekcí

Lekce obsahuje úvodní meditaci, zahřívací cvičení – pozdrav slunci s obměnami, jinovou jógovou sestavu zaměřenou převážně dle meridiánových drah párových orgánů v těle, závěrečnou relaxaci.

St 16:00 – chi kung – energetizující cvičení

11.1.-29.3.2023 (jeden týden cvičení odpadne a není započítáno v ceně, včas vás upozorním)
Cena: 1760 Kč /11 lekcí

Lekce obsahuje úvodní zvnitřnění a zjemňující cvičení pro uvolnění kloubních spojení a zprůchodnění meridiánů. Hlavní náplní je čikungová sestava (Osm kusů brokátu – Šaolin), speciální čikungy – formy energetizujících cvičení s různým zaměřením pro zdraví a dlouhověkost.

St 17:15– vinyasa jóga 

11.1.-29.3.2023 (jeden týden cvičení odpadne a není započítáno v ceně, včas vás upozorním)
Cena: 2200Kč /11 lekcí

Lekce je koncipována pro již praktikující pravidelně i samostatně, kteří mají zájem svou praxi prohloubit.

——

K platbě použijte číslo účtu: 2500531771/2010 – do zprávy pro příjemce vaše jméno a kurz jógy. 

Soukromé lekce

Po dohodě kdykoliv, nejlépe, když je volno v některém sále, viz rozvrh. Náplní mohou být jógové pozice, pozdrav slunci, dechové techniky, sestavy tao jógy a další. Kontakt: 774 596 646, info@centrumvitality.com.

Každá lekce obsahuje:

úvodní meditaci

Obrácení pozornosti od vnějšího k vnitřnímu. Klid hlučné mysli podpoříme úvodním ukotvením se ve svém nitru a obrácením se k vědomí těla. Prohloubíme všímavost ke svému tělu pozorností na dech. Základem je rozvoj schopnosti uvolnění, které vede k bdělosti a prožitku přítomnosti.

průpravné cviky

Připravíme tělo pro další cvičení, která  vedou k navázání kontaktu mysli s tělem. Průpravnými cviky a zjemňujícími cvičeními otevřeme kloubní spojení, čímž umožníme hladký průchod energie a připravíme tělo pro následné cvičení. Průběžně jsou obměňovány.

energetizující cvičení

Navážeme energetizujícími cvičeními – vybranými formami (forma představuje několik cviků v plynulém sledu),  tao jógy nebo čikungu, které blahodárně působí na vnitřní orgány, výrazně zvyšují flexibilitu, budují odolnost a sílu, zklidňují mysl a dech. Postupně se z více forem naučíte celou sestavu. Tato cvičení jsem zařadila do lekce jógy, protože mě samotné při jejich pravidelném cvičení dobíjí energii velmi výrazně.

pozdrav slunci

Sestava pozic na sebe plynule navazujících – zahřívá tělo a má komplexní blahodárné zdravotní účinky

jógové pozice – ásany

Sled jógových pozic prostoupí řád a určitý rytmus, který udává dech. Vědomějším vnímáním pozic prohloubíme intimní kontakt těla, mysli i duše.  Tento prožitek nás může posunout za hranice možností nejen v naší jógové každodenní praxi na fyzické úrovni, ale současně podpořit sebepoznání a pochopení se.  Zní to možná jako fráze, ale je to má osobní zkušenost. Cvičení povedeme  v nenásilí těla i mysli tak, abychom měli ze své praxe radost a zároveň postupně získávali větší rozsah a užitek. Lekce „okořeníme“ vždy o něco nového, budu tedy nabízet i malé obměny. Uvádím i varianty (méně náročné jógové pozice), které jsou prováděny v plynulé návaznosti ve fázické (dynamické) i statické podobě (ve výdrži).  Sestava je souborem předklonových, záklonových, úklonových, balančních, rotačních i obrácených pozic těla. Budeme dbát i na správné technické provedení pozice.

mudry a mantry

Příležitostně zařazuji do lekce dle potřeby i období roku

závěrečnou relaxaci

Závěrečná relaxace dopřeje tělu prostor k zaznamenání změn, ke kterým v průběhu cvičení došlo, navodí uvolnění, zklidnění a prohloubí vnitřní vyrovnanost. Relaxace je vedená.

Lekce jógy vám přinese:

 • protažení a posílení
 • správný postoj těla
 • formování postavy
 • podporu zdraví a pocit vitality
 • vědomý dech a jeho prohlubování
 • spokojenost a radost z pohybu
 • kolektivní souznění a sdílení společného zájmu – nová přátelství
 • hlubší porozumění svému tělu i mysli – cesta k vědomí
 • možnou změnu životního stylu

K čemu vás má lekce jógy dále vést:

 • k vlastnímu domácímu praktikování

Co můžete očekávat:

 • osobní přístup
 • mé nasazení při vedení lekcí, které je dáno tím, že je mi radostí předávat to, co mě samotnou obohacuje
 • před každou lekcí uvítací misku čaje, která vás příjemně naladí na cvičení

Těším se na společné chvíle při jógování, objevování a vzájemném sdílení

Jana

Povzbuzující jógová sestava

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/08/foto-do-článku-vitality-jóga-web.jpghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/08/foto-do-článku-vitality-jóga-web-150x150.jpgJana KvapilováLekcecviceni,jógajógová a energetizující cvičení pro fyzickou a duševní vitalitu JÓGA v dnešní době nabízí pestrou škálu stylů a názvů. Nechci své zájemce mást dalším stylem jógy. Pojem Síla jógy vznikl z čistě osobního pohledu na jógu a její přínos. Jóga je pro mě jedna. To, co jsem se naučila z různých...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy