Ano, slavíme krásné desáté narozeniny. A narozeniny mají být oslavou života. A takto živě vnímáme i Centrum vitality, které v dnešní podobě tak hluboce tepe životem. Jako dítě se zrodilo v roce 2007, kdy jsme sídlili na Dobrovského ulici. A cesta Centra vitality začala. Zpočátku první tápavé a nesmělé kroky, přesto jsme věděli s Dušanem, že nasměrování je správné a vychází z našeho velkého zájmu a hlavně nadšení. Proto zvládlo i první kroky a po třech letech i nový současný prostor v centru města. Během této desetiletky jsme se hodně naučili, nejen zvládat praktické věci, bez nichž by chod nefungoval, ale měnit i sama sebe, přijímat, věřit, přizpůsobovat se, tolerovat, pochopit, pomáhat si, podporovat, umět si udělat i čas pro sebe.

Nejdůležitější součástí a srdcem Centra vitality jsou lektoři a návštěvníci, přátelé a úžasní lidé, kteří jsou nadšeni se dělit o své dovednosti anebo vstřebávat a učit se něčemu novému, co cítí za prospěch pro tělo i duši, svůj život. Mnozí z nich dokázali udělat také rozhodný krok a dát vzniku svým studiím jógy a rozšířili tak možnosti pro stejný záměr. Pro další bylo impulsem zahájit lektorskou činnost a objevovat tak v sobě nové schopnosti.

A tak „naše dítě“ dospívá a přináší více a více rozměrů, o kterých jsme zprvu netušili vůbec nic. A tyto rozměry jsou obohacující a naplňující.

Velkou pomocí, obzvláště v začátcích nám byl sponzorský příspěvek od Jakuba Lercha, Míšy Večeřové, také podpora na základě projektů města Olomouce a Olomouckého kraje. Děkujeme i vám, kteří jste přispěli miskou na čaj a všem ostatním za další příspěvky v různých formách.  Děkujeme za společné sdílení.  

Janka a Dušan

10 krát – vděčím Centru vitality za:

  • Odvahu udělat první krok, odejít z jistot a otevřít dveře něčemu novému
  • Přátele a místo pro setkání, seznámení se s novými úžasnými lidmi, sdílení životních cest
  • Báječné pracovní zázemí díky lektorům a ostatním spolupracovníkům, se kterými je radost tvořit
  • Svobodu uskutečňovat to, co cítím a stále vidět prostor, který nabízí volnost
  • Kreativitu – hrát si a uvádět v život to, co mě těší a láká
  • Vědomí nestálosti a pohybu v neustálých změnách – takový malý adrenalin
  • Naplnění života – životní styl, o kterém jsem snila
  • Společnou cestu s Dušanem, myšlenka Centra vitality se zrodila na caminu do Santiaga de Compostely v roce 2006, samotný vznik však přišel nevinně už při studiu FTK UP, kdy jsme měli připravit projekt na seminární práci, jež by se týkal volnočasové aktivity. Zdaleka jsem netušila, že jej z šuplíku vytáhnu a vejde i do světa
  • Učení se být nejen lektorkou jógy, ale zvládat i jiné role (od úklidu po ekonomiku)
  • Pokoru a víru (tu víru mi zpočátku obzvláště připomínal Dušan)
https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2017/03/12-10let-1024x631.jpghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2017/03/12-10let-150x150.jpgcvNovinkycentrum vitalityAno, slavíme krásné desáté narozeniny. A narozeniny mají být oslavou života. A takto živě vnímáme i Centrum vitality, které v dnešní podobě tak hluboce tepe životem. Jako dítě se zrodilo v roce 2007, kdy jsme sídlili na Dobrovského ulici. A cesta Centra vitality začala. Zpočátku první tápavé a nesmělé kroky, přesto...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy