Terapeutická jóga

Cílem těchto lekcí není napasovat se do nějakých předepsaných pozic, ale tvořit si vlastní ásány, tak jak je zrovna potřebujeme. Skrze dech a jemné pozice těla se budeme nořit do vnitřního prostoru a objevovat svůj vlastní prožitek fyzického těla. Budeme využívat hojně pomůcky a prvky Feldenkreisovy metody. Lekce je vhodná pro začátečníky, ale může překvapit i pokročilejší jogíny. Při zdravotních omezeních kontaktujte prosím lektorku předem. 

O mně

Původně jsem se věnovala biochemii, díky které jsem se v rámci studijního pobytu v USA poprvé setkala s jógou, která mi pomáhala zvládnout dlouhé odloučení od rodiny a od přátel.​ Následně jsem zjistila, že jóga je mnohem víc, než jen fyzické cvičení a celý tento propracovaný systém mě začal hlouběji zajímat. Rekvalifikovala jsem se na jógového učitele III. a II. stupně a za své důležité učitele považuji Mílu Savitrí Mrnuštíkovou, která mi poprvé ukázala jiný aspekt jógy než ten „fyzický“, Jiřího Hájka, Lucii Königovou, Barboru Hu a Lenku Robinson. Momentálně se věnuji studiu terapeutické jógy ve Studiu Akáša v Praze.​ Jak jsem pronikala hlouběji do filozofie jógy, začala jsem se přirozeně ptát, co je pro mé tělo zdravé, jak ho živit? Proč není každá jógová technika vhodná kdykoliv pro každého? Proč určité byliny na stejný problém někomu prospívají a jiný na ně nereaguje? A zde vedla má cesta přirozeně k ájurvédě. Vystudovala jsem tříletý obor „Ájurvédský terapeut“ v Ájurvédské Gurukule pod vedením MUDr. Martiny Ziskové. Studium bylo završeno klinickým studijním pobytem na ájurvédské klinice Gomatek v Goa (Indie).​ Více o lektorce na Vítejte na stránkách ájurvéda pro zdraví (ajurvedaprozdravi.cz).

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2021/06/foto-oblicej.pnghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2021/06/foto-oblicej-150x150.pngcvLektořiTerapeutická jóga Cílem těchto lekcí není napasovat se do nějakých předepsaných pozic, ale tvořit si vlastní ásány, tak jak je zrovna potřebujeme. Skrze dech a jemné pozice těla se budeme nořit do vnitřního prostoru a objevovat svůj vlastní prožitek fyzického těla. Budeme využívat hojně pomůcky a prvky Feldenkreisovy metody. Lekce je...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy