Kurzy hathajógyCvičení hathajógy v mém podání je sestaveno ze tří propojených částí. Na úvod trénujeme v pohodlném sedu schopnost pozorovat svůj přirozený dech. Ten následně zkoušíme prodloužit za pomocí svalů hrudního koše a břišní dutiny. Dostáváme se ke cvičení pránájámy – plného jógového dechu, coby spojovacího článku mezi tělem a myslí.

Hlavní část cvičení obsahuje flexibilní, ne vždy stejnou, sestavu jógových pozic. Kombinujeme při ní ásany s výdrží několika dechových cyklů (tradiční hathajóga) a jejich dynamickou souslednost v rytmu nádechů a výdechů. Prakticky se jedná o různé formy súrja namaskár – pozdravu slunce (moderní pojetí jógy).

Info a přihlášky Josef Trčka, tel 725 533 882, pepi.trcka@gmail.com

Na hmotné rovině umožňuje takto rozšířená hathajóga nenásilně zpevnit a zpružnit tělo od povrchu do hloubky. Oživíme velké svalové skupiny během pohybu, včetně drobnějších pojivových tkání při statických variantách pozic. Na subtilní rovině může cvičení pomoci srovnat výdej a příjem energie.

V závěru provádíme vedenou relaxaci, při které ležíme na zádech. Znovu výrazněji pozorujeme přirozený dech a s jeho pomocí uvolňujeme napětí v těle. Uvolněné fyzické tělo a srovnaná energetická struktura má nyní možnost přijmout třetí složku naší bytosti, která po celou dobu cvičení působila v pozadí, a tou je vědomí Já jsem…

Na mou jógovou praxi má nejvýraznější vliv sedmileté navštěvování lekcí jógy pořádaných sdružením Rezonance. Kurzy hathajógy, které vedu v Centru vitality, jsou určeny začínajícím i mírně pokročilým zájemcům. Při cvičení nabízím jednodušší i složitější varianty ásan. V pozadí hraje klidná hudba. Na okenním parapetu čeká šálek čaje.

Těším se na setkání

Pepa

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/07/Kurzy_hathajogy.jpghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2016/07/Kurzy_hathajogy-150x150.jpgcvKurzyhathajóga,jógaCvičení hathajógy v mém podání je sestaveno ze tří propojených částí. Na úvod trénujeme v pohodlném sedu schopnost pozorovat svůj přirozený dech. Ten následně zkoušíme prodloužit za pomocí svalů hrudního koše a břišní dutiny. Dostáváme se ke cvičení pránájámy – plného jógového dechu, coby spojovacího článku mezi tělem a myslí. Hlavní část cvičení...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy