yeung ma lee 2Vítejte na stránkách olomoucké školy tradičního Tai chi chuan rodiny Yang, které předává dál linie rodiny usazená v Hong Kongu.

V roce 1949 Yang Sau-chung (Yeung Sau-chung / Yang Zhen-ming, 1910 – 1985), nejstarší syn Mistra Yang Cheng-fu (Yang Zhao-qing, 1883 – 1936), odešel z kontinentální Číny do Hong Kongu, ovládaného Velkou Británií, zatímco na kontinentě zůstali jeho mladší bratři – Yang Zhen-ji (nar. 1921), Yang Zhen-duo (nar. 1926) a Yang Zhen-guo (nar. 1928). Tím se na dlouhá desetiletí rozdělil život této rodiny i jejich výuka Tai chi chuan, a proto dnes hovoříme o různých liniích rodiny Yang.

Naše škola kung-fu je spojena s linií Mistra Yang Sau-chunga, a to přes jeho dceru Yang Ma-lee (nar. 1951), která vyučuje kompletní systém (jak jí byl předán otcem) své tři přímé žáky – Johna Conroye (USA, Rhode Island), Jima Uglowa (Velká Británie, Londýn) a Joe Balthazara (USA, Passadena).

Náš učitel brněnské školy Tai chi chuan rodiny Yang, Zdeněk Kurfürst, je přímým žákem Si-fu Jima Uglowa. Si-fu Uglow, začal s tréninkem Yang Tai chi chuan v roce 1978 pod vedením Chu King-hunga (třetí vnitřní žák Mistra Yang Sau-chunga) a studoval pod jeho vedením 10 let. Později se učil také od Ip Tai-taka (Hong Kong, první vnitřní žák Mistra Yang Sau-chunga) a Chu Gin-soona (USA, Boston, druhý vnitřní žák Mistra Yang Sau-chunga). Od roku 1997 studuje Si-fu Uglow pravidelně několikrát ročně kompletní systém rodiny Yang pod vedením Si-fu Yang Ma-lee, dcery Mistra Yang Sau-chunga.

Původní bojový systém rodiny Yang vytvořil geniální Mistr Yang Lu-chan, přezdívaný Yang Wu-ti (Yang Nepřemožitelný), který nebyl, stejně jako všichni další členové rodiny Yang, v boji nikdy přemožen.

Tradičně byl kompletní systém tréninku předáván pouze v rámci rodiny. Výuka je založena na přímém ústním předávání mezi učitelem a žákem. Informace nenajdete v knihách ani na videokazetách, protože cílem není komerční rozšíření (a rozmělnění), ale přesná a kompletní výuka. Základem je přímá linie výuky.

Pokud jste ochotni obětovat čas a úsilí (Kung-fu), a začít studovat tradiční systém rodiny Yang, pak zde najdete to pravé.