Z pozice maminky, absolventa Fakulty tělesné kultury a Diplomované sestry, několikaleté cvičitelky, musím klást důraz na péči o svůj podpůrně-pohybový systém. Díky tomu, že naše těla používáme jako pracovní nástroj a zároveň prostředek vlastní volnočasové seberealizace, je více než důležité zařazovat do našeho ,,jídelníčku“ odpovídající péči o tento hybný systém. Proto jsem si při své cestě zvolila Pilates jako jednu z forem prevence a možnosti řešení svalové nerovnováhy. Toto cvičení mě začalo naplňovat natolik, že jsem se rozhodla podělit s nimi s ostatními.

Pilates dle Josepha Pilata je cvičení, systém tzn. Kontrologie, které rozvíjí tělo, opravuje nesprávné držení těla, obnovuje fyzickou vitalitu, oživuje mysl a pozvedá dušení náladu. Tento druh cvičení nepředstavuje body-building, není to ani nová relaxační metoda a ani nikterak zdravotní nebo rehabilitační cvičení, přesto posiluje svalstvo, vytváří mentální rovnováhu ve všedních dnech plných stresových faktorů a dokonce patří k standardnímu repertoáru mnohých fyzioterapeutů.Díky pravidelnosti cvičení je navozována efektivita hlubšího spojení těla s myslí. Dochází k posílení hlubokého stabilizačního systému, vede k plynulosti a pružnosti, podstatně zlepšuje dýchání, snižuje napětí, zlepšuje ekonomizaci a harmonii pohybů, buduje efektivní kompenzaci v případech jednostranného zatěžování. Kromě posílení celého těla rovněž přispívá k zlepšení celkového zdravotního stavu. Ať už Vás osloví jakýkoliv důvod, ten podstatný uvádím na závěr, protože…

Ze všech pohybů, které otřásají tělem a duchem zároveň, je nejzdravější smích.                                                                                      (Ch. W. Hufeland)

Ve svých lekcích se snažím propojit všechny principy Pilates a co nejvíce je přiblížit skupině. Tyto získané vědomosti absolvováním certifikovaných kurzů společně se špetkou jógy, které jsem nasála od energické, inspirující Janičky Kvapilové, vedu hodiny tak, aby se každý cítil příjemně nikoliv jako v posilovně. I když jsem v Centru Vitality jediná, která jde trošku mimo proud (jógy), věřím, že si k někomu z Vás najde cestu.  

Těším se na setkání

Vendula

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2019/08/Vendula.pnghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2019/08/Vendula-150x150.pngcvLektořiZ pozice maminky, absolventa Fakulty tělesné kultury a Diplomované sestry, několikaleté cvičitelky, musím klást důraz na péči o svůj podpůrně-pohybový systém. Díky tomu, že naše těla používáme jako pracovní nástroj a zároveň prostředek vlastní volnočasové seberealizace, je více než důležité zařazovat do našeho ,,jídelníčku“ odpovídající péči o tento hybný...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy