Ahoj všichni jogíni a jogínky

Jmenuji se Veronika a v Olomouci jsem vyrůstala i studovala a je to takové moje srdcové místo, kam se vždy po cestách do zahraničí moc ráda vracím.

Již od útlého věku jsem milovala pohyb jakéhokoli druhu. Od lezení po stromech přes běh, různé sportovní kroužky a později tanec, jízda na koni či zimní sporty. Pohyb mi přinášel a stále přináší nesmírné potěšení, naplnění, prostor pro seberealizaci a velkou radost a také pro mě nejjednodušším prostředkem se dostat do přítomnosti.

Moje cesta tedy po všeobecném gymnáziu směřovala na Fakultu tělesné kultury, kde jsem se cítila jako ryba vodě. Přibližně v tomto období jsem se setkala i s jógou a na začátku jsem ji vnímala jen jako oku lahodící gymnastiku pro pružná těla. Stále s úsměvem vzpomínám, jak moje výkonově zaměřená mysl se jednoho dne rozhodla naučit se rovnou stoj na hlavě…  Současně jsem jógu vnímala jako dobré kompenzační a strečinkové cvičení před a po zatížení při mé tehdejší práci instruktorky lyžování a snowboardingu. Jógové pozice mému tělu vždy přinášely svěží energii, zklidnění a uvolnění.

Až o pár let později jsem začala zkoumat nejen fyzický aspekt jógy, ale i její další úrovně –  meditaci, pránájámu, koncentraci…. A postupně jsem začínala vnímat, jak úžasně komplexní systém jóga je. Jóga mi přináší lehkost a zklidnění mé, často velmi aktivní mysli, přivádí mou pozornost do přítomnosti, učí mě laskavosti k sobě i k ostatním. I to, jak být každý den lepším člověkem, než jsem byla včera. Z podložky se vždy zvedám s pocitem svěžesti, uvolnění, většího klidu a s hlubším napojením na své tělo.

Kromě praxe na podložce doma či venku pod širým nebem jsem občas navštívila otevřenou lekci jógy. A postupně ve mně dozrálo rozhodnutí, že bych ráda předávala dál lidem, co jsem se sama skrze jógu naučila. Absolvovala jsem učitelský kurz jógy v jógové škole Kabiryoga v Olomouci a účastnila jsem se i učitelských kurzů meditací ve stejné škole. Při kurzu jógy i meditačních kurzech jsem se naučila mnoho a získala nové obohacující zkušenosti a informace nejen o józe, ale i celkově o životě.

V centru Vitality se můžeme setkat na lekci ,,Hathajóga – hravě k sobě“, která se bude konat každé pondělí 18:45 -19:45. Na lekci se budeme věnovat základům jógy, jógovým pozicím, pránájámě, bandhám, meditaci a dalším technikám, hravou formou s důrazem na pochopení a prožitek skrze vlastní tělo.

Děkuji za přečtení řádků o mě a těším se, až se společně potkáme na podložce

S láskou,

Veronika Horáková

https://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2022/09/Veronika-Horakova.jpeghttps://www.centrumvitality.com/wp-content/uploads/2022/09/Veronika-Horakova-150x150.jpegcvLektořiAhoj všichni jogíni a jogínky Jmenuji se Veronika a v Olomouci jsem vyrůstala i studovala a je to takové moje srdcové místo, kam se vždy po cestách do zahraničí moc ráda vracím. Již od útlého věku jsem milovala pohyb jakéhokoli druhu. Od lezení po stromech přes běh, různé sportovní kroužky a později...Jógové studio v Olomouci⎟cvičení a kurzy