Rozhovor s Veronikou Němcovou

Připomíná vám to něco?

Chodíte do svého oblíbeného jógového centra, na svoji oblíbenou lekci, máte oblíbenou lektorku nebo lektora a občas byste se jich na něco zeptali?

Snad pocit, že nechcete vypadat zvědavě nebo máte dojem, že by na vás neměli čas nebo vám to nedovolí obyčejný strach, se nakonec nezeptáte vůbec nic…

Ráda to tady a teď udělám za vás a o rozhovory se v průběhu příštích měsíců s vámi podělím.

Je jen na vás, zda si k tomu zapálíte voňavou svíčku, dáte si šálek oblíbeného čaje nebo kávy, zachumláte se pod hřejivý pléd a jednoduše si to užijete 😊

Zvu vás tedy do zákulisí lektorky Veroniky Němcové

VERONIKO, od dětství se věnuješ různým sportům. Co tě přivedlo k józe?

K józe, dá se říct, mě přivedla náhoda. Po porodu první dcery, kdy bylo potřeba tělo opět dostat do formy, jsem nedaleko svého původního zaměstnání měla malé studio, jehož majitelka lekce jógy vedla. Já ji tehdy vyzkoušela, z paní majitelky se stala dobrá přítelkyně, kolegyně a z jógy láska na celý život, koníček, způsob života i povolání.

V čem tě jóga nejvíce ovlivnila?

Dá se říci, že ve všem. Podle mě, kdokoli pustí jógu do svého života, časem začne více či méně vědomě měnit jak své myšlení tak i chování k lidem i sobě samému.

Jsi lektorka powerjógy. Proč bys zrovna tento „styl“ jógy doporučila ostatním?

Doporučila bych „moji“ powerjógu těm, kteří mají rádi trošku silovější způsob cvičení. Těm, kteří chtějí posílit a formovat své tělo, ale zároveň dát i na chvíli odpočinout svojí hlavě.

Kdy jsi vlastně pocítila ten impuls stát se lektorkou?

Hned na prvním školícím víkendu PYA. I když jsem tehdy zjistila, jak strašně málo vím, řekla jsem si, že udělám vše proto, abych jógu byla jednou schopna šířit dál.

Kdo ti nejvíce utkvěl v srdci jako zdroj inspirace?

Jednoznačně Vašek Krejčík.

Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá?

Jako malá jsem chtěla být buď prodavačkou, sekretářkou anebo veterinářkou.

Která kritika tě v životě výrazně posunula vpřed?

Nevybavím si vyloženě kritiku, spíše jsem v určité fázi svého života měla obrovskou potřebu dokázat sama sobě, že dokážu jít životem bez něčí pomocné ruky, jen sama za sebe.

Dáváš přednost žití ve městě nebo na venkově? A proč?

Mám ráda možnosti, které městský život nabízí. Zároveň mám ráda kolem sebe zeleň a možnost trávit čas na čerstvém vzduchu bez lidí. Našli jsme kompromis v podobě domečku nedaleko Olomouce.

Co nejraději snídáš?

Miluju sladké snídaně. Kaše, smoothie, banánové lívance….. a k tomu teplou vodu s citrónem a velké kapučíno J

Jaké životní motto je ti nejblíž?

Vždy udělej to nejlepší, co umíš a zbytek nechej na životě samotném“ není to z mé hlavy, ale z knihy Juliánova cesta, kterou napsal Robin Sharma. Je to citát, který mi naprosto mluví z duše J

Děkuji za rozhovor.

Jitka Šínová

… z mého vnitřního zákulisí…

Byť jsme neměly možnost setkat se osobně (Veronika je maminka ročního miminka a je dost vytížená), prostřednictvím „mejlové technologie“ jsem se dozvěděla recept na banánové lívance, které vám s radostí už i z vlastní zkušenosti můžu doporučit. Rozhodla jsem se a věřím, že má pro to Verča pochopení, že tuto dobrotu rozšířím dál. Protože po této snídani vám ke štěstí absolutně nic nechybí… cituji přesně tak jak to napsala ona sama.

Recept na Veroničiny banánové lívance:

1–2 banány + vajíčko + skořici rozmačkáte vidličkou (nemixovat) a osmažíte na kokosovém oleji nebo ghí. K tomu bílý jogurt, do kterého lívance namáčíte a hrst vašich oblíbených oříšků… a famózní ranní meditaci máte na světě 😊

Redaktorka Jitka Šínová

Pracuje v nakladatelství a více jak 10 let se věnuje józe, která se stala přirozenou součástí jejího života.

Ve volném čase medituje, cestuje, čte, píše články, je kreativní a jednou by se ráda vrátila k oblíbenému malování.

Baví ji pečení muffinů, se zájmem si s ní popovídáte nejen o vaření, ale o všech životních situacích, v kavárně nebo u dobrého piva.

Má ráda módu, kterou ale bere s nadčasovou lehkostí a zůstává vždy sama sebou.

Je věčnou optimistkou, se smyslem pro humor a její celoživotní motto je: v jednoduchosti je krása.

Za všech okolností se na ni můžete spolehnout a nejčastěji ji zastihnete s upřímným úsměvem od ucha k uchu.