Něco hezkého

aneb beskydský jóga trek s vůní jara

Prostě mi to nedá nenapsat alespoň pár řádků o prožitém víkendu. A bude jen pozitivní, protože od pátečního rána až do nedělního odpoledne měl prostě naprosto harmonický ráz. Já vím, to nemusí někoho ani bavit číst, ale proč nenapsat jen o tom hezkém. A když se to hezké sejde ve třech dnech, tak je to potom i silné a povzbuzující a třeba se to alespoň střípkem přenese i na vás. Nebo budete mít chuť hned někam vyšlápnout. 

Počasí jsme neobjednávali, ale po celou dobu bylo tak nádherné, teplé a slunečné počasí, že jsem si málem myslela, že mé přání, bylo skutečně tam někde nahoře vyslyšeno, protože čtvrtek ještě nebyl tak dokonalý a pondělí jakbysmet, teploty se zvrtly záhy bleskovou rychlosti o řádný počet stupňů dolů a zatažené oblohy po našem návratu domů.

Vklouzli jsme tedy od pátečního rána na vlakovém nádraží s menší skupinkou, tou hóóódně turistickou, do proudu totální pohody. Cesta plynula v našem „čtyřlístku“ bez zádrhele, protože tentokrát i zpoždění nepřineslo lamentování, ale ujetý autobus z Rožnova nám přinesl možnost posnídat v báječné kavárně báječné dobroty s báječnou kávou. Další blízký spoj nás dopravil na Pustevny. Slunce. Žádné davy. Usmívající se valašské servírky v krojích v okouzlujícím zrekonstruovaném  Libušíně. Cesta do Čeladné vedla mírumilovnou lesní pěšinou a poté strmým svahem, který byl zkratkou a zároveň výzvou vskutku sledovat každý krok, hovory tak ztichly a soulad s přírodou se prohloubil a nikdo mi nad výběrem trasy nespílal.

V Čeladné, v malebném boutique rodinném hotýlku Garden u Holubů, jsme se setkaly s ostatními a naše komorní skupinka šťastného počtu 13 mohla zahájit klidným jinovým rytmem společné jógové večerní naladění. Tato setkání pokračovala i po dvě další rána a sobotní podvečer. Vést lekci jógy v tak krásném moderním prostoru, který nabízel svými prosklenými okny úzké propojení s beskydskými kopci a šťavnatou jarní zelení, bylo opravdu radostí. Některé z účastnic neodolaly blízké zurčící říčce Čeladence, aby své tělo povzbudily navíc svěží koupelí. Sobotní turistika nás provázela kouzelnými výhledy a příjemnou vzájemnou sounáležitostí. Tolik inspirace si mohou ženy vzájemně rozdávat. Mám recept na chléb, ozdravný nápoj ze šípků a dalších ingrediencí a také vědomí, že jsme silné a velmi tvořivé.

Obklopovalo nás jen ticho a zejména ráno, než se den plně rozvinul k aktivitě, bylo krásné směřovat své kroky k jógové podložce. Ticho bylo tak přitažlivé, že se mi ani nechtělo ukončovat úvodní meditaci, vnímala jsem tak hluboké přirozené ponoření se do prázdna a věděla, že ticho čistí, léčí. Přesto je dobré přinést i tělu radost z pohybu, protáhnout jej a přesvědčit, že v každém věku lze své hranice posouvat.

Velmi pestrý  a bohatý výběr snídaně nás posílil do celého dne. Obzvlášť, když jsme si ji mohly užít a doslova vychutnat beze spěchu. Teplé ranní slunce nám umožnilo využít i venkovní posezení při zvuku zahradního vodopádu. To se vám pak nechce ani skončit, jen žaludek zná naštěstí své meze. A sluníčkový den nás zvedal ze židlí, abychom mohly i chůzí v tak krásné krajině pročišťovat své tělo i duši. 

Děkuji všem krásným ženám, které vytvořily úžasný kolektiv vzájemně se obohacující.

A jelikož to bylo tak super, tak za rok zas.

Janka