Grossmannová Alena

Harmony jóga

Pokud dokážeme najít rovnováhu v sobě samých, můžeme s klidem kráčet po nerovných cestách “

Pozice Stromu (Vrkšásana) nám může prozradit, jak na tom momentálně s naší  rovnováhou a koncentrací jsme…

Na lekcích Harmony jógy vystřídáme postupně mnohé další pozice, každý dle jeho možností. Lekce je vhodná opravdu pro každého, kdo se chce protáhnout, ale i posílit tělo. Inspiraci čerpám z různých jógových škol, nejedná se o dynamické cvičení, ale spíše o vědomé pohyby v souladu s dechem, protažení, procvičení  a hluboké uvolnění celého člověka. Začátek i konec hodiny je věnován příjemné relaxaci.

Respektuji individuální možnosti každého – přijďte si vyzkoušet uvolnění od každodenního stresu a posílit tělo.

Lekce Harmony jógy je vhodná jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé. Inspiraci čerpám z různých jógových škol – nejvíce snad ze systému Jóga v denním životě sv. Mahéšvaránandy. Nejedná se o dynamické cvičení, ale spíše o vědomé pohyby v souladu s dechem, protažení, procvičení a hluboké uvolnění celého člověka. 🙂 Začátek i konec hodiny je věnován příjemné relaxaci.

Cena: 170 Kč / lekce

O lektorce

S jógou jsem se seznámila  už v mých 18ti letech na lekcích úžasného jogína Josefa Tillicha. Tehdy jsem tam šla jen ze zvědavosti a jóga mě velmi oslovila  a až do porodu mého prvního dítěte jsem se jí intenzivně věnovala. Během let jsem vyzkoušela různé styly jógy a měla oblíbené lektory jako Janku Kvapilovou či Aničku Alačovou. Zaujal mě víkendový kurz Hormonální jógové terapie u Ireny Šorfové v Praze. Vždy jsem si z těchto setkání odnášela to, co mi pomáhalo v mém každodenním  životě.

V roce 2014  jsem  u  Evy Skalické v Brně absolvovala čtyřměsíční Školení cvičitelů jógy III. třídy . V současnosti navštěvuji Improve Academy v Praze a prohlubuji si své teoretické i praktické zkušenosti pod vedením Alexandra Paikerta, Jaroslavy Kunštátové, Jaroslava Waldhanse a dalších.

Mým přáním je na  lekcích jógy předávat nejen to, jak provádět jednotlivé cviky či asány, ale hlavně bych ráda probudila v lidech více pozornosti a lásky vůči vlastnímu tělu, k vnímání dechu, k pozorování změn, které se v nás stanou během jednotlivých cvičení, k překračování svých pomyslných hranic a následné uvolnění nejen těla ,ale hlavně mysli.

Mým dlouholetým koníčkem je chov mainských mývalích koček, ráda se profesionálně věnuji masážím.

Respektuji individuální možnosti každého – proto  si přijďte protáhnout tělo, uvolnit se od každodenního stresu a třeba se zbavit  bolestí zad, hlavy, případně jiných potíží.

Alena Grossmannová

www.masaze-harmony.wbs.cz