Konečná Jarka

Harmonizační cvičení

O lektorce

Je mi vlastní pohyb, pobyt v přírodě, zdravý životní styl, touha po poznání.
Jóga mě oslovila již v mládí, začínala jsem cvičit podle knih Lysbetha a Wernera, později v oddíle jógy Olomouc. Praxi i filosofii jógy jsem měla možnost poznávat pod vedením swámího Gitánandy, který jezdil v 80. letech do naší republiky. Dalším mým učitelem byl sw. Mahéšveránanda s uceleným systémem Jógy v denním životě a cestou bhaktijógy.
Cestou sebekázně a tréninkem fyzické a psychické odolnosti bylo judo a sebeobrana. 10 let jsem působila jako cvičitelka sebeobrany v soukromé škole mého manžela, který propracoval systém reálné sebeobrany Ji-Jitsu.

Zjemnění jsem našla v dalším bojovém umění, rozvíjejícím ladný, harmonický pohyb spolu s energií čchi- bylo to cvičení taiči a čikungu v Křelově u Martina Rohela.
Nyní provozuji 10 let profesně masáže, doplněné o cvičení proti bolestem zad. Při studiu tohoto oboru poznávám mnoho skvělých učitelů- osobností jako manž. Patakyovi s reflexní terapií, manž. Bělousovi- su-jok, východní medicína, bioinformační technologie, Jan Pletánek – shiatsu, čikung, Jožka Červienka – sebeléčení.

Čtyři roky chodím do Centra Vitality na lekce jógy Jany Kvapilové. Inspiruje mě svým nadšením, disciplinou, přátelskostí a zájmem o druhé. Ve svých hodinách čerpám hodně z jejího systému cvičení, z dřívější praxe jógy, z rehabilitačního cvičení, z čikungu a energetických cvičení.

 www.jarmiko.cholerik.cz