Hynčicová Silvie

Zdravá záda

Při lekcích ZDRAVÁ ZÁDA pracuji s prvky jógové terapie, pilates, rehabilitačního a kondičního cvičení, a to za použití rozličných jógových a rehabilitačních pomůcek. Jedná se o krátké, jemné, pro tělo nenáročné a na problém zacílené cvičení, které má schopnost obnovit přirozené pohybové vzorce. 

S čím vám pomůžu?

  • uvolnit záda a kyčle
  • zlepšit pohyblivost páteře
  • zaktivovat pánevní dno
  • zpevnit střed těla
  • vzpřímit postoj
  • nastavit zdravé pohybové vzorce

Pro koho je cvičení vhodné?

Cvičení ZDRAVÁ ZÁDA je vhodné pro všechny věkové a váhové kategorie. 

Jedná se o post-rehabilitační cvičení.

Cena: 200 Kč / lekce – Rezervace nutná – SMS

O lektorce

Jsem učitelka kundaliní jógy s mezinárodní certifikací, instruktorka zdravotní tělesné výchovy, masérka, kosmetička, zdravotní sestra, inženýrka ekonomie, kterou zajímá, vše co souvisí se zdravým životním stylem, zdravým pohybem a zdravým přístupem k sobě a ke svému okolí.

Pohyb je život a samozřejmě i v mém životě vždy hrál a hraje velkou roli. Každé mé životní období bylo více či méně spojené s nějakým sportem. Ale zásadní zlom, kdy jsem se začala věnovat pohybu i profesionálně, bylo setkání s kundaliní jógou, která vstoupila do mého života, tak jak to u této jógy bývá, v období, které bylo pro mě velice fyzicky a hlavně psychicky náročné. Kundaliní si mě doslova a do písmene přitáhla, a to přes moji celoživotní vášeň, kterou jsou knihy. Od přečtení první knihy o této józe vědomí a absolvování první lekce u skvělého učitele Vaška Hnízdila – Bhajanpal Singh neuběhl ani rok a už jsem se účastnila ročního kurzu pro učitele kundaliní jógy pod vedením skvělých evropských lektorů jako jsou Kai Michaelis, Satya Singh, Anja Luhrs nebo Guru Sansar Kaur a výborných českých učitelů Hanky Joti Kaur Kyrolové a Hynka Jai Sangat. Dle tradice jsem přijala sikhské duchovní jméno Seva Devi Kaur.

Zdravotní tělesná výchova byla dalším krokem na mé cestě pohybu. Jóga je skvělý nástroj k rozvoji člověka v harmonii těla, mysli a ducha. Ale aby mohl dnešní moderní člověk plně využívat skvělé nástroje, které jóga nabízí, musí být alespoň v základní fyzické kondici. Což bohužel není. Člověk byl zrozen k pohybu, ale dnešní doba je spíše o sezení a minimálním pohybu. Na svých lekcích jógy se dnes a denně setkávám s lidmi, kteří mají problémy s klouby, páteří, pánevním dnem, a to vše přirozeně ústí do bolesti zad. Řešení nabízí zdravotní tělesná výchova, prostřednictvím které je možné obnovit přirozené pohybové programy a vrátit jednotlivé části těla do správného, přirozeného stavu.