Němcová Veronika

Poweryoga

Poweryoga patří mezi dynamické styly jógy. Veškerá dynamika je však ukryta v dechu, a přesně to můžete očekávat i na těchto lekcích. S pečlivostí budeme provádět jednotlivé pozice, a jakmile v nich získáme určitou jistotu, objevíme prostor na to uvědomit si sami sebe, náš dech a starosti všedních dní necháme odplynout, alespoň na krátkou chvíli, někam do neznáma.

Co poweryoga nabízí?

Poweryoga a jóga obecně dělá krásná těla :-). Současně posiluje i protahuje svaly. Tělo se tak stává pružnějším, flexibilnějším, zlepšuje se držení těla a celkově napomáhá rušit naučené chybné pohybové stereotypy. Mnoho z nás trápí bolesti zad, zlobí nás karpální tunely nebo máme opakované bolesti hlavy způsobené blokacemi krční páteře. S tím vším nám poweryoga pomalu, nenásilně může pomoci, navíc nám dodává energii, posiluje sebeúctu, disciplínu, fyzickou i psychickou kondici. Pravidelným praktikováním dochází k redukci stresu a napětí, zvýšení kapacity plic, regulaci metabolismu, snížení krevního tlaku a také zlepšení spánku. Člověk se naučí větší koncentraci, je více relaxovaný a je schopen více začlenit rovnováhu a pohodu i do ostatních oblastí svého života. Jóga ovlivní mnoho oblastí našeho života, každého z nás jinak intenzivně, avšak jedno se ji upřít nedá, je to především krásná a fyzioterapeuty velmi doporučovaná volnočasová aktivita.

Cena: 150 Kč / lekce

O lektorce

Jmenuji se Veronika Němcová a sport je v mém životě od dětství. Ve čtyřech letech jsem začala s krasobruslením, u kterého jsem zůstala do svých 15ti let. Ve svém volném čase ráda běhám a chodím na tůry. V zimě miluji lyžování.

S jógou jsem se poprvé setkala na lekci jako klient v roce 2013 a od té doby už můj život neopustila. Naopak mě dokázala pohltit natolik, že po pár lekcích jsem věděla, že je to přesně ten způsob fyzické aktivity, který mému tělu maximálně vyhovuje a navíc mě velmi lákal i její duchovní přesah. Po rodině a přátelích je jóga to, co dává mému životu smysl. Nejdříve jsem lekce navštěvovala pouze jako klient, posléze zatoužila vzdělávat se intenzivněji a následně moci toto své nadšení nabízet klientům dál.

Instruktorský kurz jsem absolvovala v Power Yoga Akademii Vaška Krejčíka v roce 2015 a jak mi asi většina lektorů potvrdí, tím moje cesta za vzděláním v oblasti jógy teprve začala :-)… postupně jsem získala certifikáty ze seminářů Prana flow jógy, Pránájámy a jóga nidry, těhotenské jógy, vinyasa jógy, jin jógy a dětské jógy. Své lekce nerada škatulkuji do konkrétního typu jógy, vždy je ale prioritou na mé lekci propojení dechu a vědomého pohybu. Mé lekce jsou téměř vždy dynamické což znamená, že společně budeme pracovat na protažení Vaše těla, ale stejnou měrou jej budeme chtít i posílit. Poslední 3 roky praktikuji ve své osobní praxi ashtanga jógu a v dubnu tohoto roku jsem se stala certifikovanou lektorkou i tohoto tradičního stylu jógy.