Žáčková Lenka

Ranní fyziojóga

Lekce jak dělaná pro ranní ptáčata nebo pro ty, kteří se po ránu potřebují pořádně nastartovat. 

Na této ranní lekci probudíte šetrně vaše tělo, dech i mysl, abyste mohli vkročit do následujícího dne co nejlépe naladění. 

Začneme dechovými technikami k prohloubení dechu a koncentraci na vaše tělo. Pomocí 
metod fyzioterapie protáhneme a probudíme svaly celého těla. Zvláštní pozornost věnuji středu těla a jeho správnému posílení/zapojení při pohybu. 

Poté následuje dynamická část – sestava, kde se střídají ásany v souladu s dechem v tzv.
flow – plynutí.  Na konci lekce tělo zklidníme při krátké relaxaci.

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé
Je pro mě důležité, abyste cvičili správně, v souladu s fyziologií a anatomií těla, proto věnuji velkou pozornost korekci v pozicích, případně doporučení různých variant cviků vhodných právě pro Vás.

Cena: 180 Kč, lze zakoupit permanentku na 3 měsíce za 2000 Kč. 

O lektorce

 „Každý den odvahu.“ (Petr Fiala)

Jsem fyzioterapeutka a lektorka jógy. Na své první lekci jsem byla v roce 2010. Moc se mi to nelíbilo, protože mě poté bolela bedra a necítila jsem se dobře. Nedalo mi to a od té doby jsem vyzkoušela různé lekce a lektory, našla jsem si, co mi vyhovuje, a hlavně jsem začala využívat svoje znalosti z fyzioterapie a jóga mi začala dělat dobře na těle i na duši. Tak se jóga stala součástí mého života. 

Jsem zvídavá, baví mě pohyb a fascinuje mě lidské tělo a také mysl. A úplně nejvíc mě baví, jak se navzájem ovlivňují. Naše tělo je moudré a skrze něj můžeme mít kontrolu nad svou myslí a emocemi. Díky józe se toto učím a praktikuji. 

V roce 2021 jsem prošla lektorským kurzem u Kabira Bharti a rozhodla se, že bych ráda předávala jógu dál a začala vést své lekce ve Vitality, kde jsem to měla vždycky moc ráda. 

Na mých lekcích se kromě jógových ásan, vinyasy flow, meditací, dechových cvičení a relaxace setkáte také s cviky z fyzioterapie. U všech cviků se snažím přesně popsat, co a jak máte dělat a cítit. Když je potřeba, tak poskytnu potřebnou asistenci v pozici, abyste své tělo co nejlépe procvičili, zbytečně si neubližovali a bylo Vám po lekci prostě skvěle.

Těším se na vás