Vlašaná Klára

Jóga radosti

Jemná jóga pro dobrou náladu

Jóga radosti bude plynout v klidném tempu v rytmu našeho dechu. Budeme se věnovat samy sobě, zklidníme myšlenky, rovnoměrně protáhneme a zpevníme celé tělo. A především v sobě probudíme pocit harmonie a radosti.

Pro lekci je vhodná předchozí zkušenost s jógou, není však nutná.

Cena: 170 Kč / 1 lekce, 1000 Kč / 7 lekcí (platnost 3 měsíce)

Jóga pro těhotné

systémem Andrey Smékalové

Systém jógy pro těhotné podle Mgr. Andrey Smékalové je ucelený soubor jógových pozic, který je vhodný od počátku těhotenství až do porodu. Cvičení může navštěvovat každá nastávající maminku, která se cítí v pořádku a jejíž těhotenství probíhá bez problémů. Pro gravidjógu není nutná předchozí zkušenost s jógou.

Cílem tohoto cvičení je protáhnout celé tělo, uvolnit ho, odlehčit a zklidnit, abyste se na konci lekce cítily uvolněně a lehce. Zaměřujeme se především na uvolnění bederní oblasti, která je v období těhotenství více zatížena v důsledku posunutí těžiště těla směrem dopředu.

Jóga pro těhotné dává maminkám sílu a odpočinek zároveň, pomáhá udržovat fyzickou kondici, zbavuje celulitidy, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovými cestami… Jóga má pozitivní vliv na psychiku těhotných – dodává sebevědomí a vnitřní sílu, pomáhá s depresemi.

Lekce začíná protažením, rozprouděním lymfy a uvolněním v lehu na zádech. Následují spinály na uvolnění možných blokád v páteři s důrazem na bederní oblast. Poté se zaměříme na praktikování plného jógového dechu a následuje série ásán v lehu a v pozici na čtyřech. Závěr patří hluboké relaxaci joganidra, kdy dochází k uvolnění svalstva a nervové soustavy.

Vždy cvičíme tak, abychom v každé pozici mohly dýchat plným jógovým dechem. Nikdy své tělo nepřetěžujeme, neunavujeme, nejdeme do extrémních poloh. Každý jsme jiný, každé tělo je jiné, každé těhotenství je jiné, každý den je jiný, a to obzvláště v těhotenství. Toto vše budeme respektovat a vždy budeme cvičit s respektem ke svému tělu.

Cena: 170 Kč / lekce, 750 Kč / permanentka 5 lekcí 

Jóga pro děti, rodiče s dětmi a těhotenská jóga Olomouc | Facebook  

O lektorce

Středobodem celého mého života vždy byly, jsou a budou děti. Ať jsem se v životě věnovala čemukoli, vždy jsem zároveň nějakým způsobem pracovala s dětmi.

Stejně tak se díky jedné úžasné a vtipné náhodě stala nedílnou součástí mého života i jóga. Když jsem potom měla první dcerku, nemohla jsem se dočkat, až bude mít tři roky a budeme spolu moci chodit na jógu pro rodiče s dětmi. Bohužel, nebo dnes už možná spíše bohudík, zrovna tou dobou daná lektorka ukončila tento typ lekcí a mě “nezbylo”, než sama proniknout do tajů tohoto velmi obohacujícího a naplňujícího druhu jógy. Začala jsem navštěvovat kurzy dětské jógy u ČADJ a od r. 2016 vedu vlastní lekce dětské jógy.

A protože s dětmi můžeme cvičit jógu už od prvopočátku, rozšířila jsem si v r. 2018 svou kvalifikaci na jógu pro těhotné, kterou jsem si úplně zamilovala.

Mými velkými a cennými učiteli byla má čtyři těhotenství a následně mé čtyři dcerky, které jsou mými doživotními učitelkami nejen v oblasti těhotenské a dětské jógy, ale také v oblasti psychologie, mezilidských vztahů, psychosomatiky, fyzioterapie a mnohého dalšího 🙂

Na mé jógové cestě mě toho (doufám :-)) čeká ještě mnoho, především bych se chtěla aktivně podílet na projektu Malá jóga, který pracuje s onkologicky nemocnými dětmi a jehož jsem součástí. Ráda bych se také věnovala józe pro seniory.

Na józe si velmi cením toho, jak mě navrací do mého „středu“, ze kterého se nechám denně mnohokrát vykolejit nepřeberným množstvím situací, zážitků, hádek dcer… 🙂 Jóga je pro mne úžasným spojením zdravého pohybu a laskavého postoje k sobě samé a k celému světu.